Kupuj najlepsze i doświadczaj przyjemności.

Kiedy J.F. Pisarczyk w roku 1925 otworzył swój pierwszy sklep w Kielcach jego filozofia była prosta, kupuj najlepsze. Ta filozofia została z nami, blisko naszego serca do dzisiaj, podsycając naszą wiarę w jakość i innowacje.

Wszystko zaczęło się od Składu Kolonialnego, otwartego blisko 100 lat temu w Kielcach przez młodego Jana Fryderyka Pisarczyka.  W sklepie przy ulicy Śniadeckich można było dostać luksusowe produkty ze wszystkich stron Świata. Wnętrze pachniało przyprawami i czekoladą. Na półkach stały puszki z kolorowymi etykietami i butelki francuskich win. W kolejnych latach powstały jeszcze dwa sklepy i restauracja. Wśród zapachów pojawił się niezapomniany aromat herbat i brazylijskiej kawy.

Przyszła wojna, wszystko trafił szlag! A potem...

Niestety, czasy PRL nie były łaskawe. Ówczesna władza przejęły cały majątek Składu Kolonialnego. Dlatego po 1946 roku Jan Fryderyk zmuszony był realizować swój talent handlowy i miłość do najwyższej jakości produktów, pracując jako kasjer w sklepie samoobsługowym...

Zapach pomarańczy i goździków zniknął na wiele lat.

10 lat po śmierci Jana Fryderyka, już po runięciu muru berlińskiego, rodzinny interes próbował wskrzesić syn Jana, Jacek Pisarczyk. Realizację ambitnych planów przerwało przedwczesne i nieoczekiwane odejście Jacka. Przez kolejne ćwierć wieku wspomnienie wyjątkowych zapachów z całego świata pomieszanych ze szlachetnym aromatem drewna mebli sklepowych, pokrywało się kurzem historii...

 

 

 

Aż do roku 2020, kiedy kolejne pokolenie rodziny postanowiło jeszcze raz powołać do życia Skład Kolonialny J.F. Pisarczyk 1925 wraz z jego dewizą – kupuj najlepsze oraz niezapomnianymi połączeniami zapachów, które od samego początku towarzyszyły naszej marce.

 

* * *

 

Podróżowanie jest naszą pasją. Moglibyśmy nieprzerwanie przemierzać miejsca odległe i bliskie, sycąc oczy coraz to nowymi obrazami, ciesząc zmysły czarodziejskimi aromatami. Z każdej wyprawy przywozimy bagaż kipiących wrażeń, którymi pragniemy się dzielić.Tak powstała nić łącząca historię firmy sprowadzającej zapachy i aromatyczne produkty z nami, tymi którzy przywożą zapachowe pamiętniki z podróży.

W ten właśnie sposób narodziła się seria SCENTED TRAVEL DIARIES.

Nasze przeżycia i wspomnienia, dają nam inspirację do tworzenia wypełnionych emocjami kompozycji zapachowych, przywołujących miejsca, o których chcemy w ten sposób opowiedzieć.

 

 

Agnieszka i Paweł

Na zdjęciu młody Jan Fryderyk żoną Marianną i córką Basią. Rok 1935. Basia, w przyszłości, została wspaniałą mamą Pawła.
sklad kolonialny wnetrze lata 30 XXw.
Skład Kolonialny. Kielce lata 30, XXw. źródło.Gazeta Wyborcza.
Jedyny, ocalały fragment oryginalnej ulotki reklamowej z lat 30 ubiegłego wieku.