Home / Blog / Uncategorized / Jak palić świece sojowe i kokosowo-sojowe?
Jak palić świece sojowe i kokosowo-sojowe?

Jak palić świece sojowe i kokosowo-sojowe?

with Brak komentarzy

Świece to magiczne przedmioty, które potrafią zaczarować nie tylko naszą przestrzeń, ale co najważniejsze potrafią także poprawić nasz nastrój.

Mają one wiele zalet, jednak tymczasem skupmy się na odpowiedzi na pytanie:

Jak prawidłowo palić świece sojowe?

Czy jest to istotne? Czy powinieneś znać odpowiedz na to pytanie? Być może zastanawiasz się co to za różnica jaką świecę palisz? 

 

Świece sojowe oraz kokosowo – sojowe to naturalny produkt, który zachowuje się inaczej niż świece parafinowe.  Aby móc cieszyć się swoją świecą do ostatniej kropli wosku oraz aby jak najdłużej utrzymać jej aromat, warto zastosować się kilku podstawowych zasad.

 

Pierwsze palenie świecy sojowej i kokosowo-sojowej.

Podczas pierwszego palenia świecy sojowej pozwól woskowi stopić się, aż do zewnętrznych krawędzi pojemnika. Pełne roztopienie górnej warstwy wosku powoduje uniknięcie tzw. Pierścienia pamięci i tunelowania oraz wydobywa maksymalny zapach.

 

Pierwsze palenie przeprowadź, kiedy masz:

1 godzinę czasu w przypadku świec sojowych – mniej więcej tyle czasu potrzebuje ten wosk aby w pełni roztopić górną warstwę (mogą pojawić się różnice w zależności od średnicy pojemnika)

Około 30 – 40 min czasu w przypadku świec kokosowo-sojowych – mniej więcej tyle czasu potrzebuje ten wosk aby w pełni roztopić górną warstwę (mogą pojawić się różnice w zależności od średnicy pojemnika)

Dobrze przeprowadzone pierwsze spalanie świecy może znacząco przedłużyć́ jej używanie, dlatego namawiam Cię gorąco do uwzględnienia tego kroku.

 

Maksymalny czas palenia w sesji

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu intensywności zapachu swojej świecy, nie przegrzewaj jej, staraj się nie palić jej dłużej niż przez 2 do 3 godzin. Jeśli chcesz używać jej przez dłuższy czas, zgaś świecę po zlecanym czasie i pozostaw wosk do zastygnięcia przed ponownym zapaleniem.

 

Zmaksymalizuj zapach

Otwarte okna i drzwi rozpraszają̨ zapach i zmniejszają̨ jego koncentrację. Aby uzyskać́ maksymalny zapach, daj świecy ograniczoną przestrzeń, dzięki której nie tylko zintensyfikujesz zapach ale też zadbasz o optymalne jej zużycie.

 

Gaszenie świecy

Staraj się unikać gaszenia świecy przez zdmuchnięcie lub rób to bardzo ostrożnie. Zdmuchiwanie świecy grozi jej rozchlapaniem, w konsekwencji zabrudzeniem mebli, słoika oraz w najgorszym wypadku poparzeniem.

Najlepiej jest gasić świecę gasidełkiem. Jeśli takowego nie posiadasz w bezpieczny sposób odetnij świecy dostęp do tlenu – możesz np. talerzykiem (nie rób tego zakrętką) jednak zaraz po zgaszeniu uwolnij z pojemnika dym, który pozostawiony znacząco wpłynie na zapach wosku.

 

Przechowywanie

Aby nie dopuścić do ulatniania się olejków zapachowych oraz aby uniknąć kurzu, zamknij świecę pomiędzy każdym użyciem. Trzymaj je także z dala od bezpośredniego światła słonecznego i przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu.

 

Ostatnie spalanie

Przerwij spalanie świecy gdy na dnie słoika zostaje około 1 cm wosku. Zapobiegnie to termicznemu przegrzaniu słoika, a w konsekwencji możliwemu uszkodzeniu powierzchni, na której stawiasz świecę.

Kiedy ostatni 1 cm wosku stwardnieje, rozbij go używając łyżki i wysyp. Wosk sojowy i kokosowo-sojowy ulega biodegradacji, możesz go więc bezpiecznie zutylizować, a następnie ponownie użyć pojemnik.

 

 Bezpieczeństwo

Nie pozostawiaj zapalonych świec bez opieki, trzymaj i pal je poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Zawsze umieszczaj świece na żaroodpornej podstawie i stawiaj ją na wyrównanej i stabilnej powierzchni.

Pal świecę z dala od przeciągów. Przeciągi żle wpływają zarówno na spalanie świecy jak i na bezpieczeństwo jej palenia. Migotanie płomienia powoduje osady sadzy oraz skraca czas spalania świecy, może być także niebezpieczne. 

 

Poprawiajcie swój nastrój bezpiecznie!

Wszystkiego dobrego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *